Als eerste post in mijn vakblog geen ellenlange stukken over metadata, zoekstrategien of interessante web 2.0 technieken die voor bibliotheken interessant kunnen zijn. Nee, (mannelijke) bibliothecarissen moet je eerst enthousiasmeren door de mogelijk saaie inhoud wat leuk te verpakken.
Neem nou Microsoft. Die hebben een Live Search zoekmachine geintroduceerd als opvolger van hun MSN Search waarvan ze weten dat die Google er echt niet uit gaat concurreren. Wat doe je dan als je toch geld genoeg hebt?
Simpel, je huurt een tv actrice in die er Erg Goed uitziet, je neemt een fors aantal filmpjes en interacties op en je maakt dat de zoekschil van je zoekmachine. Als knipoog naar bibliothecarissen toe noem je haar Ms Dewey en claim je het domein www.msdewey.com
Gat in de markt! Nu nog wachten op MsDewey tshirts, mokken en natuurlijk screensavers. Ik volg het fenomeen aandachtig!







[...] een aparte zoekmachine en, nee, ik ben er nou niet gelijk trots op, begon ik Vakblog door over de wonderschone Ms Dewey te bloggen. Een aardige combinatie van prive en werk vond ik eigenlijk. De dagen en maanden erna [...]