De Digitale Bibliotheek om vast te houden

20/01/2009 om 12:53 Geplaatst door in tijdschriften

Ik had het gemist maar kennelijk ziet uitgever Essentials (je weet wel, van het blad Intellectueel Kapitaal en een bulk publicaties van/voor de NVB) wel heil in een nieuwe vakblad voor informatieprofessionals in Nederland en Vlaanderen.

Ik haal even het persbericht aan:

Rotterdam, 23 december 2009 – Met ingang van maart 2009 gaat uitgeverij Essentials van start met Digitale Bibliotheek, een nieuw vakblad gericht op bibliotheekprofessionals in Nederland en Vlaanderen.

Digitale Bibliotheek is bestemd voor professionals werkzaam in openbare bibliotheken, bedrijfs- en instellingsbibliotheken, medische, juridische en museumbibliotheken en bibliotheken in voortgezet en hoger onderwijs. Het blad behandelt onderwerpen als de inzet van web 2.0 en gaming binnen de bibliotheek; de inzet van open access; auteursrecht; digitale leer- en werkplatformen; opbouw en beheer van digitale collecties en relevante technieken en methoden op deze gebieden. In Digitale Bibliotheek zullen ook artikelen geplaatst worden afkomstig uit de internationale vakpers. Het eerste nummer zal verschijnen medio maart 2009. Voor dat jaar staan 7 nummers gepland in combinatie met een internationaal georiënteerd bibliotheekportal.

Een gat in de markt denk ik voor de gemiddelde bibliotheekcollega! We volgen immers niet allemaal een batterij aan weblogs (waarom ook alweer niet?)

Nog geen reacties

Leave a Reply