Android applicatie: My Tracks
Elk weekend ga ik enkele kilometers fietsen met mijn zoontje. Nou ja, hij fietst er lustig op los en ik loop (en ren soms) er achteraan om te zorgen dat hij geen ‘chicken‘ gaat spelen met tegenliggers en zich een beetje houdt aan toch algemeen erkende en gewaarde concepten als “rechts rijden” en gemotoriseerd vervoer voor laten gaan.
Zo’n setting is natuurlijk de ideale gelegenheid om een applicatie op Android te gaan proberen die je routes bijhoudt. Het is zo’n overduidelijk logisch gebruik van je mobiel-met-GPS dat het Google team zelf My Tracks geintroduceerd heeft. Het is eigenlijk (ook) bedoeld voor allerlei statistische gegevens over je buitenactiviteit en ze omschrijven het zelf als volgt:
My Tracks records your GPS tracks and shows live statistics such as time, speed, distance, and elevation – while hiking, cycling, running or participating in other outdoor activities. Once recorded, you can share your tracks, upload them to Google Spreadsheets and visualize them on Google My Maps. Share using Twidroid too.
Na de GPS aangezet te hebben en My Tracks gestart te hebben ging ik, enigszins op een draf want Kevin had er zin in vandaag, op pad. Halverwege de heenweg bedacht ik me dat ik wel even op ‘Record Track’ moest klikken om ook resultaten te krijgen maar daarna was er geen omkijken meer naar.
Eenmaal thuisgekomen was het een kwestie van het stoppen van de opname en versturen van de route naar mijn Google Maps en Google Docs. Je Google Maps wordt uitgebreid met de kaart met route en in Google Docs staat een document met tijd, afstand enz.


Op de kaart is zelfs met een marker als startpunt aangegeven op welk punt ik me bedacht dat Record Track wel een goed plan was. De gegevens zijn dus niet accuraat.
Hoewel het volgens mij een erg leuke toepassing is in combinatie met een trainingsschema voor lopen of fietsen, zal ik het meer voor mijn plezier gebruiken. Ik ben dol op statistieken en kan nu de gemiddelde reistijd naar werk, snelheden van de trein en bus en alles wat me nog meer boeit allemaal in kaart gaan brengen ….een aanrader deze applicatie.
Scan de QR code met je barcode scanner en probeer het ook uit.
Soortgelijke posts:
- Android applicatie: Android Treintijden Lite
- Android applicatie: Useful Switchers
- Android applicatie: Barcode Scanner
- Android applicatie: Meridian Player
- Android applicatie: Zoek & Vind in de Telefoongids en Gouden Gids
Leuk? Niet leuk? Interessant? Irritant? Als je iets vindt van deze post, plaats gerust een reactie of abonneer je op de RSS feed.




cool!